Yandex.Metrika counter

دردسرهای لباس پوشاندن به بچه‌ها + نکات و راه حل‌ها

تصویر

اگر شما هم یه کوچولو تو خانه دارید، قطعاً هر روز با مشکلات و دردسرهای لباس پوشاندن بچه سر و کله می‌زنین. قسمت سخت ماجرا اینجاست که هرچقدر این کوچولو بزرگ‌تر می‌شه، پوشاندن لباس به این موجود بازیگوش، سخت‌تر می‌شه.

هیچ مادری دوست نداره هنگام لباس پوشاندن بچه با گریه کوچولوش مواجه بشه. اما متأسفانه این مشکلیه که اکثر مادرها دارن و نمی‌دونن چطور باید فرآیند لباس پوشاندن بچه رو بدون گریه و جیغ و داد کوچولوشون انجام بدن.

تو این مقاله قصد داریم چند تا نکته کاربردی که انجام دادن اون‌ها لباس پوشاندن بچه رو از یک کار سخت تبدیل به یک بازی هیجان انگیز برای اونها می‌کنه رو بهتون یاد بدیم. با رعایت این نکات نه تنها صدای گریه بچه بلند نمیشه، بلکه شاهد خنده‌های کوچولوتون هم خواهید بود.

 

نکات کاربردی لباس پوشاندن بچه

 

1- از قبل لباس‌ها را آماده کنین

لباس‌ دخترانه یا لباس پسرانه ای که می‌خواین تن کوچولوی قشنگ‌تون کنین از حداقل نیم ساعت قبل آماده کنین و کنار بگذارین. لباس‌ها به کوچولوتون نشون بدین و بگین که قراره این لباس‌های خوشگل رو تنش کنه. حتی می‌تونین در انتخاب لباس، از خودش کمک بگیرین. برای مثال یک لباس زرد و یک لباس قرمز رو جلوش بگیرین و ازش سوال کنین که دوست داره کدوم رو بپوشه.

بعد از آماده کردن کل لباس‌ها رو روی تخت و یا جایی که محل دید کوچولوتون باشه قرار بدین و بگین که قراره یکم دیگه این لباس‌ها رو تنش کنه. به عبارتی شما با این کار دارین کودک خودتون رو برای پوشیدن لباس آماده می‌کنین. تحقیقات نشون داده بچه‌ها وقتی از انجام یک فرآیند از قبل خبر داشته باشن، موقع انجامش کمتر بی‌قراری و گریه می‌کنند.

2- لباس پوشاندن بچه به صورت لایه به لایه

اگر لباس پوشاندن کلا یک فرآیند ناراحت کننده برای کوچولوی شماست، مجبور نیستید که همه‌ی لباس‌ها رو یک دفعه تن فرزندتون کنین. لباس‌ها رو دونه به دونه و لایه به لایه تن کوچولوتون کنین و در این بین با خوندن شعر و آهنگ حواسشو پرت کنین تا کمتر خسته بشه.

3- کمک گرفتن از کودک

کوچولوی شما یواش یواش بزرگ میشه و کم کم باید خودش یاد بگیره لباس‌هاش رو تنش کنه. برای آموزش لباس پوشاندن بچه لازمه که مرحله به مرحله پوشیدن لباس‌ها یا در آوردنش رو بهش یاد بدین. از لباس‌های راحت شروع کنید و هر بار سعی کنید یک مرحله جلو برین. می‌تونید از درآوردن جوراب شروع کنید که راحت تره. در ادامه‌ی همین مقاله چند راه کاربردی برای آموزش لباس پوشیدن به بچه‌ها گفته شده که می‌تونه کمک زیادی به یادگیری سریع کوچولوی شما کنه.

4- صبور باشین

قرار نیست کوچولوی شما در عرض یک هفته یاد بگیره خودش لباس‌هاشو بپوشه و یا اگه قبلاً برای لباس پوشیدن کلی جیغ و گریه می‌کرد، حالا به یک باره تبدیل به یک بچه آروم بشه. باید سعی کنین تو این فرآیند صبور باشین و به این فرشته‌های نازنین زمان بدین تا توانایی‌هاشونو به شما نشون بدن.

 

تصویر

آموزش لباس پوشاندن بچه

 

1- پوشیدن لباس‌های راحت و گشاد

در اولین مرحله از لباس‌های راحت و گشاد که به راحتی تن بچه میرن شروع کنین. لباس‌های راحت منظور لباس‌هایی که زیپ و دکمه ندارن. شلوار توخونه‌ای راحتی و تیشرت‌ و ژاکت گشاد، بهترین گزینه‌ها برای شروع هستن.

2- اول بستن زیپ و بعد بستن دکمه

بستن زیپ از بستن دکمه راحت‌تره. بنابراین تا حد امکان برای شروع از لباس‌های زیپ دار و چسبی شروع کنین و در مرحله دوم به سراغ یادگیری بستن دکمه برین.

3- پوشیدن لباس از پا

لباس‌های گشاد مثل ژاکت رو می‌تونین از پا تن بچه کنین. مخصوصا اگه ژاکت در قسمت یقه دکمه و یا زیپ داره، اون رو کاملا باز کنین و اجازه بدین کودک شما خودش ژاکت رو از پا تن کند. پس از بالا کشیدن ژاکت، حالا می‌توانید جای آستین رو بهش نشون بدین تا دستاش رو تو آستین قرار بده.

4- لباس پوشیدن در حالت نشسته

خیلی مهم ه که کوچولوی شما هنگام لباس پوشیدن و یا درآوردن، نشسته باشه. چرا که حفظ تعادل براش راحت‌تره، مخصوصا موقع پوشیدن شلوار. حتما برای شروع بهش بگین که گوشه تخت و یا نیمکت کوچولوش بشینه و بعد فرآیند لباس پوشیدن و یا درآوردن رو شروع کنه.

نتیجه‌گیری و جمع‌بندی

آموزش لباس پوشاندن بچه یک مرحله مهم از رشد کودک شماست که باید با صبوری و دقت تمام انجام بشه. تمرین مداوم، استفاده از ترفندهای بازی و از همه مهم‌تر صبور بودن شما، باعث میشه فرزندتون خیلی سریع‌تر این مرحله رو بگذرونه.

 

نظرات

ارسال نظر

نظری وجود ندارد.